login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Projekty

V měsíci dubnu se nám podařilo obnovit a doplnit inventář digitální techniky na naší základní škole. Prostřednictvím šablon JAK a „Národnímu plánu obnovy“ škola zakoupila 15 tabletů na 1. stupeň a 29 tabletů na 2. stupeň. Navíc jsme díky svolení zřizovatele mohli zakoupit a instalovat celkem 4 nové interaktivní tabule systému Optoma do tříd: 1.A, 5.A, 6.A a 9.A. Věříme, že výuka bude pro naše žáky zase o poznání více atraktivní, a že je nové výukové metody budou více motivovat k získávání poznatků a kompetencí pro život.

Dne 19. 3. 2024 se uskutečnilo sdílecí setkání v rámci projektu Mladí pro klima, jehož pořadatelé sídlí v Horním Maršově. Do tohoto projektu se zapojilo více než 30 škol, následně byly rozděleny do skupinek a sdílecí setkání mohlo začít. Moravany, zúčastňující se tohoto projektu již po šesté, byly ve skupince společně se školami z Jeseníku, Cehnice a Kyselky. ZŠ Moravany šla na řadu jako první, všichni žáci se představili a následně přednesli své poznatky. Na konci prezentace pořadatelé zhodnotili práci žáků a ptali se jich na různé otázky ohledně již zmiňovaného projektu. Než odprezentovali své nápady všechny školy, uběhly cca tři hodiny. Na závěr nám paní Eliška Hájková, hlavní představitelka, nabídla pozvánku na různé akce.

Aneta Jiroutová, 9. roč.

Dnes se žáci 9.A setkali s panem starostou, Ondřejem Mikuleckým na obecním úřadě. Všichni se představili, sdělili, kde žijí a jaké povolání by rádi v budoucnu vykonávali. Zástupci ze strany žáků: Daniel Baláš, Kornélie Holušová, Jakub Kulhánek a Matěj Provazník seznámili pana starostu s projektem „Mladí pro klima.

Žáci dnes vytvořili velký plánek obce Moravan. Plánek obce postupně doplňovali o klimatické informace - klimatická ohrožení a o stávající adaptační a mitigační opatření. To, jaká a jak je najít se dozvěděli pomocí pracovního listu. Žáci pracovali s nasazením a o všem diskutovali a moc pěkně spolupracovali.

Dne 4.1. 2024 se uskutečnila virtuální prohlídka se skupinou ČEZ. Proběhla v rámci vyučování deváté třídy v hodinách základů ekologie. Celou dobu je provázeli pan Bořek a paní Dana, kteří přednášku pojali i s trochou humoru.
Žáci se dozvěděli, jak putuje energie k nim domů, a co obnáší práce dispečerů a elektromontérů, a také co používají za nástroje nezbytné ke své práci. V průběhu prohlídky se jich ptali i na nějaké otázky, například jak vysoký může být distribuční stožár nebo na minimální možnou výšku vedení nad komunikací. Žáci se dozvěděli mnoho informací, které většina z nich ani neznala, například k čemu slouží červené koule na vodičích, proč jsou na stožárech izolanty nebo že ptákosed chrání ptáky před proudem. Zjistili, že stožáry mají přezdívky, jako jsou jedle, kočka nebo soudek. Vysvětlili jim, komu mají zavolat, jestli jim doma spadne elektrické vedení a jak mají dále postupovat. Úplně na konec proběhla soutěž, kterou vyhrál Dan Rulík, kterému gratuluji.

Podnebín

13.12.2023 k nám zavítala   paní Mgr. Kozlovská  ze ŠUŽ Horní Maršov. Žáci deváté třídy se  účastnili programu o životním prostředí. Konkrétně klimatických změnách. Probíhala  simulační hra Podnebín.

Mgr. Jana Felcmanová

Vánoční jarmark
Letošní Vánoční jarmark na naší škole připadl snad i symbolicky na 1. prosince a konal se stejně jako ten minulý, na budově 1. stupně. Návštěvníky přivítal hned u vchodu stánek s uzenými klobáskami a párky, v přízemí pak nabídka výborných zákusků paní Stoklasové a Macháčkové, v jejichž sousedství si mohli zakoupit kvalitní a chutné produkty ZD Rosice. V patře budovy pak následoval stánky se šperky, vánočními dekoracemi, perníčky, háčkovanými hračkami, malovanými obrázky, textiliemi a dalším regionálním zbožím s vánočními motivy. Ve třídách, kde byly dílničky, děti zdobily perníčky, vyráběly svíčky ze včelího vosku či svícny z cédéček. K vidění byla i 3D tiskárna, kde nadšení programátoři z 9.A tiskli přívěsky ke klíčům s logem školy. Součástí jarmarku se stala výstava s betlémy, které ochotně zapůjčili učitelé, rodiče i zástupci z veřejnosti. Velké poděkování proto patří panu Sýkorovi z Jihlavy, který prostřednictvím svého vnoučka Tobiáška z 1. třídy zapůjčil celkem 4 krásné, vlastnoručně vyrobené betlémy. Rodiče a návštěvníci si také mohli zakoupit přímo od žáků jejich úžasné „hand-made“ výrobky a dekorace. Během odpoledne se také konala 2 pěvecká vánoční vystoupení žáků pod vedením pana učitele Martina Berana a paní učitelky Kateřiny Horákové. Kdo pak zatoužil po teplém čaji či kávě, mohl se usadit ve školní jídelně, která nabízela i další chutné občerstvení. Za organizaci celé akce patří dík všem učitelům, prodejcům a rodičům, zvláštní dík patří hlavní organizátorce, paní asistentce Zdence Žaloudkové a především dětem, které se s nadšením na akci podílely. Děkujeme i návštěvníkům, kteří akci svou účastí podpořili. Video z hudebního představení je zde: https://youtu.be/6geqPiGD710

Děkujeme Vám všem za pomoc při akci STRAŠIDELNÉ Slepotice. Strašidlům za parádní strašení a originální nápady, dětem ze ZŠ Moravany za vezvadné soutěže a tvořivé dílničky na sále a Vám všem ostatním za přenádhernou hostinu.

Lenka Kňavová

 Strašidelné Slepotice

Pro děti z 1.st. byla dopoledne připravena Halloweenská stezka, na které se mohly dozvědět spoustu nových informací nejen o Halloweenu, ale i o „našich“ Dušičkách.
Za zdolání stezky získaly malou odměnu. To ale nebylo zdaleka vše. Odměňovali jsme i strašidelně nastrojené děti v maskách a kostýmech. Někteří si dali velikou práci a tímto děkujeme i rodičům za vzornou přípravu na tento den.
Odpoledne následovala deváťáky vzorně připravená Halloweenská party, na kterou dorazilo více než 50 dětí. Dle jejich reakcí, bouřlivého tance a radostných výkřiků usuzujeme, že si akci užily a budeme se těšit i na příští rok.
Dovolte nám ještě poděkovat všem, kteří se zúčastnili výstavy dýní a přispěli tímto ke krásné výzdobě naší školy.
P. Horčičková, D. Krausová

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115 (nezasílat SMS)
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male