login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zprávy z akcí

Dnes se 2.A vydala na výlet do Nasavrk - ZEMĚ KELTŮ.
Děti měly bohatý program, seznámily se s historií městečka, upekly si placičky na ohni a v kovárně si vyrobily vlastní minci.
Výlet se moc vydařil a děti si ho plnými doušky užily.
Katka Horáková, Alena Kopecká, Věra Kňavová.

Na závěr roku jsme se s prvňáčky vypravili na jejich první školní výlet. Vydali jsme se vláčkem do Holic, kde jsme měli naplánovaný bohatý dopolední program. Naše cesta vedla nejprve na hasičskou stanici, kde jsme byli velmi mile a s úsměvem přivítáni. Děti si dozvěděly spousty informací, které si mohly hned v praxi vyzkoušet (i paní učitelka a paní asistentka), např. vakuovou matraci na fixaci zraněného, rozpínák na vyprošťování lidí z havarovaných aut nebo termokameru, která slouží k vyhledávání lidí v kouři. Dále náš výlet pokračoval návštěvou Afrického muzea Dr.Emila Holuba, kde mohly děti shlédnout mnoho exponátů z afrických výprav a zakoupit upomínkové předměty.

Velké poděkování patří především panu starostovi Vítězslavu Felcmanovi a hasičskému sboru Holiče, dále paní asistentce Martině Kubáškové.

Mgr. Martina Medunová

Děti z třetí a čtvrté třídy se společně vydaly do Tonga v Hradci Králové, kde si užily aktivni dopoledne na spoustě atrakcích. Ve čtvrtek nás spolu s páťáky čeká ještě návštěva kina v Pardubicích.

P. Horčičková, D. Denkeová

První den v Tramtáryji - 2., 4. a 5. třída přijela na školu v přírodě, děti se ubytovaly v krásných chatkách, po obědě (rizotu) následoval odpolední program v lese (paintball) a koupání v bazénu. Večer nás čekala dobrodružná noční hra. Druhý den v Tramtáryji jsme si užili koupání v bazénu a zábavnou vodní bitvu, kluci proti holkám. Vodní radovánky jsou ideální zábavou v těchto horkých dnech. Odpoledne nás čekala hra v lese a vybíjená s "vékáčky". Třetí den nás navštívil Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje - Slepotice. Děti byly nadšené, mohly si vyzkoušet výstroj, fixování osob v nosítku a prohlédnout si hasičské auto. Odpoledne probíhala další z vodních bitev, došlo i na souboj s molitanovými palicemi a procházku lesem. Zde se všichni rozdělili do týmů a stavěli dráhu pro tenisový míček podle zadaných požadavků. Čtvrtý den se děti dočkaly oblíbeného paintballu a vodní hry. Večer je čekal táborák se zpěvem a opékáním buřtů, marshmellounů. Na závěr si někteří zkusili tancovat s "Just dance". Pátý den se nesl ve znamení balení a úklidu, rozdávání diplomů a cen. Za rok se opět těšíme... Děti + Katka, Alenka, Jana, Dita, Zdenička (pedagogové)

Dnes, 21. června proběhlo slavnostní pasování žáků první třídy na nové čtenáře. Slavnost se odehrála za přítomnosti pana krále, paní královny, jejich dvorního šaška, dále pana starosty v obecní knihovně, kde si paní knihovnice Bakešová připravila krásný program. Součástí programu bylo i čtení nových čtenářů, kteří četli na pokračování krátký příběh. Mnozí z nich čtou skutečně jako dospělí a na dotaz, zda si čtou už sami knížky, odpovědělo hodně dětí, že ano, a že dokonce čtou i svým sourozencům. Máme velkou radost ze čtenářských kompetencí našich prvňáčků, z jejich hezkého vztahu ke knížkám. Vždyť čtení znamená vzdělávání. Velký dík proto patří paní učitelce Medunové a paní asistentce Kubáškové a určitě všem rodičům, kteří se svými dítky pilně trénovali. Bez toho by to nešlo.

Vedení školy

Ve čtvrtek, dne 13.6. v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní šerpování žáků 9. třídy naší školy. Atmosféra celé akce byla velmi slavnostní díky prostorám Moravanského domu, ozvučení, které zajistil žák Kryštof Šrámek, dále díky organizátorům ze stran rodičů, manželům Kulhánkovým a dalším maminkám, které pomohly připravit výborné občerstvení. Avizované překvapení žáků absolventů se velmi povedlo: svým programem dokázali obecenstvo dobře bavit více než hodinu. Věříme, že si sami svůj velký den užili oni i jejich blízcí.

Vedení školy

V letošním školním roce proběhl program Zdravověda ve dvou termínech, 3.6. na 1. stupni a 10.6. 2024 na 2. stupni. Program zajišťovala Střední zdravotnická škola Pardubice pod vedením paní Mgr. Ivy Červené. Studentky si připravily 4 stanoviště – obvazování ran, resuscitace, záchranný sytém ČR, ošetření zranění.  Žáci byli rozděleni do 4 skupin, na každém stanovišti si vyzkoušeli praktické příklady a po 20 minutách se přesunuli na další stanoviště. Děkujeme studentkám i paní učitelce za pěkně připravený program pro naše žáky.

 Mgr. Iva Kostelecká

Dnes, v úterý 11. června, se o třetí vyučovací hodině uskutečnila burza cestovních kanceláří. Tyto kanceláře byly připravovány žáky 9. třídy zhruba 2 měsíce v hodinách zeměpisu. Žáci ve skupinkách vymysleli název své cestovní kanceláře, museli se domluvit na pořádaném zájezdu. Jejich úkolem bylo zjistit možnosti ubytování, cestování, stravování, vytvořit kalkulaci zájezdu a také samotnou prezentaci. V nabídce byly zájezdy rodinné, pro jednotlivce a i seniory. Výběr destinací byl rozsáhlý, např. Spojené arabské emiráty, Francie, Brazílie, Mexiko. Při prezentaci se chodbou linul zvuk z komunikace mezi prodejci a zákazníky. Žáci využívali techniky k přehrání svých prezentací s fotkami. Každý zájemce z druhého stupně mohl hlasovat a největší úspěch měla kancelář jménem cestovka u Žábky a kancelář Mexiko. Příprava a tvorba kanceláří nás bavila a byla výbornou inspirací pro ostatní žáky.   

žáci 9.třídy

Na závěr školního roku jsme si s prvňáčky záměrně vyzkoušeli, před první školou v přírodě, která se uskuteční ve 2.ročníku, přenocovat jinde, bez rodičů. Je to někdy první zkušenost, nejen pro děti, ale i pro rodiče, kteří se obávají, zda to jejich dítě vše zvládne. Je moc hezké, když se s dětmi sejdeme i mimo třídu, vyučovací proces,  posiluje to vazby mezi námi všemi. I já jsem si to s dětmi moc užila, nechyběla šipkovaná, pizza, pyžamová party a mnoho dalšího. Na závěr si děti zasloužily pamětní listy s pochvalou, že to vše krásně zvládly.

Velké poděkování patří p .Šimonové, p. Mužíkové  a p. asistentce Martině Kubáškové za jejich spolupráci.

Mgr. Martina Medunová

V pondělí 3.6. jsme na 1.stupni přivítali paní profesorku a studentky 1.ročníku Střední zdravotnické školy v Pardubicích, které nás přijely seznámit se základy první pomoci. Žáci byli rozděleni do 4 týmů, ve kterých postupně navštěvovali připravená stanoviště. Dozvěděli se například, jak se resuscituje dospělá osoba/kojenec,  seznamovali se s obsahem lékárničky, zástavou tepenného krvácení, také jak přivolat záchrannou službu či ošetřit poranění horních končetin. Dostali také prostor si vše vyzkoušet.

Děkujeme jim za návštěvu a určitě se budeme těšit opět příště!

Mgr. Martina Medunová

15. května se žákyně Dominika Dostálová, Laura Fibichová, Viktorie Hlavatá a Eliška Hyksová zúčastnily recitační soutěže Básňování.
Recitační pásmo se konalo v krásném prostředí Městského muzea v Chrasti.
Mgr. J. Doležalová a Mgr. V. Slavíčková

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115 (nezasílat SMS)
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male