login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zprávy z akcí

Na středu 10.4. přijala do 3. třídy pozvání jedna z maminek, paní doktorka Fibichová, aby žáky seznámila s první pomocí u dětí. Celou dobu děti pozorně naslouchaly a vše si hned prakticky vyzkoušely-masaz srdce, pomoc po vdechnutí předmětu, dokonce i "telefonovaly" na záchranku. Děkujeme nejen skvělé paní doktorce, ale i její asistence Laurince za ochotu a program nabitý praktickými ukázkami.

P. Horčičková

V pátek, 12.4. se konal na hřišti v Moravanech velký svátek všech mladých fotbalistů: totiž McDonald's Cup. Bylo nádherné počasí, skvělá atmosféra, zápasy si užili jak sportovci, tak i diváci, jejichž povzbuzování bylo slyšet nejen ve škole, ale i daleko v obci. Je zřejmé, že nás nejrozšířenější sport žije a to i v Moravanech.

(vedení školy)

10. 4. navštívily třídu 5. A paní psycholožky z PPP Ústí nad Orlicí. Náplní setkání byl program primární prevence "Bolí - nebolí", který byl zaměřený na šikanu. Zároveň vedl děti k uvědomění, že každý jsme jiný, ale o přátelské jednání stojíme všichni.
Děkujeme!
Mgr. Jana Doležalová

Rok utekl jako voda, máme tu duben a čas pro zápis dětí do prvních tříd. Nástup do školy je jednou z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. K zápisu letos dorazilo 34 předškoláčků. Za doprovodu svých rodičů prokazovali svoje znalosti, dovednosti a schopnosti. Při zápisu děti ukazovaly, co všechno již umí – např. poznávaly geometrické tvary, barvy, počítaly jablíčka a splňovaly hravou formou další pestré aktivity. Za splnění všech úkolů si domů odnášely pamětní listy a drobné dárky, které pro ně vyrobili žáci naší školy.

Našim budoucím prvňáčkům přejeme, aby se jim na naší škole líbilo😊

A ráda bych poděkovala také všem zaměstnancům školy, kteří se na akci podíleli.

Mgr. Martina Medunová

Dne 26. března se třídy 2. a společně s 5. A vydaly na exkurzi do Podorlického skanzenu Krňovice. Děti si prohlédly zdejší budovy, udělaly si tak lepší představu o životě našich předků. Radost jim udělala také zvířata, zejména koně. Součástí programu bylo též velmi pečlivě připravené tvoření – děti si vyrobily ptáčka – zápich z velikonočního jidáše. Návštěvu skanzenu můžeme vřele doporučit.

(Mgr. Kateřina Horáková a Mgr. Jana Doležalová)

Druhý den na škole v přírodě utekl jako voda. Seznámili jsme se s životem včel a téma pravěku, nerostů a hornin nám již také není cizí. Odvezeme si na památku vlastnoručně vyrobenou včelku a zkamenělinu amonit. Kolem potůčků a skal jsme lesem došli i ke skalnímu obydlí ve Zderazi a večer jsme si opekli buřty. Zítra se po snídani ještě rozloučíme se zvířátky a vyhodnotíme si zážitky z pobytu. Všichni jsme v pořádku a těšíme se domů.
P. Horčičková, D. Krausová

Škola v přírodě - 3. třída
Dnes jsme odjeli do areálu záchranné stanice Pasíčka, abychom si užili třídenní pobyt v přírodě. Dnešní den byl ve znamení aprílového počasí - během dne se prostřídal déšť, kroupy, vítr, ale naštěstí vysvitlo i sluníčko. Absolvovali jsme program s výkladem o zachráněných zvířátkách a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Děti měly i volný čas na aktivity a oblíbené hry. Dnešek jsme si užili a těšíme se na zítřejší program.
(Pavlína Horčičková a Daniela Krausová)

Během března 2024 se žáci 6. třídy seznámili s Biosférou. Byli rozděleni do skupin.

Každá skupina vytvořila svůj informační plakát na vylosovanou přírodní krajinu: a) tropické deštné lesy b) savany c) pouště a polopouště d) stepi a lesostepi e) subtropické
lesy a křoviny f) lesy mírného pásu g) tundra a lesotundra h) polární pustiny.

Žáci si práci rozdělili, vyhledávali informace, komunikovali a spolupracovali. Každá skupina měla za úkol zhodnotit organismy (rostlinstvo, živočišstvo, houby a mikroorganismy) a zaznamenat jejich rozmístění do slepé mapy světa.

Svůj informační plakát každá skupinka představila spolužákům. Žáci se sebehodnotili a hodnotili i práci svých spolužáků.

Vojtěch Felcman

V pondělí 18.3. po jarních prázdninách k nám přijeli žáci ZŠ Miřetice si zasportovat do naší sportovní haly, protože u nich ve škole je k dispozici pro tělesnou výchovu jen malý prostor. Věnovali se jim chlapci 8.a 9.třídy. Postupně si všichni vyzkoušeli slalom s florbalovou hokejkou, střelbu na branku, jízdu na vozíčcích, přeskok švédské bedny, přehazovanou a další sportovní aktivity, které nemohou ve své škole provádět.

Věřím, že si odpoledne u nás užili a rádi je přivítáme v blízké budoucnosti.

Ing. František Mottl

Tajuplný ostrov – 1.ročník – 22.3.2024.

Dnes nás ve škole navštívily paní psycholožky z PPP Ústí nad Orlicí s programem primární prevence – Tajuplný ostrov. Program je realizován za využití interaktivních technik a aktivit psychosociálního charakteru s prvky zážitkové pedagogiky. Hlavním formativním prvkem je prožitek. Cílem je předcházení vzniku rizikového chování (kouření, alkohol, …), práce s postoji žáků a nácvik sociálních dovedností. Největší pozornost byla věnována zdravému životnímu stylu, všechny aktivity byly mile vedené formou hry.

Moc děkujeme za přínosné informace a laskavý přístup k dětem.

Mgr. Martina Medunová

Rok utekl jako voda a přišel opět čas přivítat naše budoucí školáčky v doprovodu svých rodičů. Celé setkání se neslo v duchu hezky stráveného odpoledne. Pro děti byl připraven pestrý program o domácích zvířátkách. Navzájem jsme se poznávali a povídali, tančili, zpívali, zkoušeli si různé úkoly a na závěr si vyrobili papírového pejska. Nechyběla ani ukázka práce na interaktivní tabuli. Budoucí školáčci dostali při odchodu kouzelný bonbon a odnesli si svůj první domácí úkol. Nezapomněli jsme ani na program pro rodiče😊Pro ně bylo jako obvykle připraveno příjemné posezení u šálku kávy a sladkých dobrot – tímto děkujeme našim šikovným paním kuchařkám.
Všem moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na druhou část odpoledne, která proběhne 12.6.2024 od 16:00.
Mgr. Martina Medunová, Mgr. Pavlína Horčičková

Dnes, 22. 3. probíhala výuka  ve druhé třídě  netradičně – výroba velikonočních pomazánek. Děti si udělaly ke svačině své vlastní pomazánky – tuňákovou, sýrovou a vajíčkovou. Dnešní den jsme si velice užili…

(Kateřina Horáková a Alena Kopecká)

Tímto preventivním programem společnosti  dm drogerie markt s.r.o. si za třináct let své existence prošlo více než 580 000 školáků. Každý rok tak program absolvují tisíce českých dětí. Ač se to nezdá, zubní kaz zůstává i ve třetím tisíciletí nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Projekt je zaměřen na děti 1.tříd základních škol a věnuje se správné péči o zuby a prevenci vzniku zubního kazu. Všichni si přejeme, aby děti byly šťastné a zdravé, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře.

Pestré dopoledne plné aktivit jsme si s dětmi užili – zpívali a tančili na písničky o zoubcích, pouštěli naučná videa, povídali si, jak se o zoubky starat a mnoho dalšího.

Velmi rádi se připojíme i příští rok.

Mgr. Martina Medunová

REZERVACE NA KONZULTACE

pro skoly aktivni skola skola rodice zaci

 

 

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115 (nezasílat SMS)
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male