login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dobrý den, pro zájemce z řad přírodovědců posílám možnost účasti na přírodovědném soustředění Jarní Běstvinka.

Akce není omezená pouze na účastníky Biologické olympiády.
Jarní Běstvinka je soustředění je pro všechny žáky druhého stupně ZŠ (nebo stejné ročníky víceletých gymnázií). Cena 600 Kč zahrnuje ubytování a odborný program. (Máme finanční podporu od Přírodovědecké fakulty UK.) Žáci si tak budou muset kromě těch 600 Kč zaplatit dopravu na a ze soustředění, která bude hromadně organizovaná z Prahy a z Brna, příp. je možnost se na místo dopravit samostatně. Strava bude na místě. Přihlašovací formulář je zatím jen předregistrační. Znamená to, že z těch, kteří se registrují vybereme cca 20 účastníků a těm zašleme podrobné informace po 22.3. V programu máme v plánu biologické přednášky, malé projekty a celodenní výlet po krajině Moravského krasu.

V rámci preventivního programu naší školy třída 9. A zorganizovala nákup „panenky Unicef“. Jde o aktivitu mezinárodní organizace Unicef, která se dlouhodobě zabývá zdravím a zdravotní prevencí dětí po celém světě. Na stránkách této organizace jsou ke koupi látkové panenky, které jsou zhotoveny dobrovolníky. Panenky mají své jméno a také rodný list s adresou výrobce. Zakoupení panenky vyjde na 600 korun, což je cena za kompletní očkování jednoho dítěte v rozvojovém světě. Deváťáci zakoupili panenku se jménem Rumcajs. S jejím rodným listem přišlo i hezké přání s obálkou pro toho, kdo panenku vyrobil. Rumcajs teď pobývá v „devítce“, dohlíží na přípravu žáků ke zkouškám a čeká, až žáci přání sepíší a odešlou. Pak odnesou Rumcajse do družiny, kde ho ke svým hrátkám využijí menší děti.

(9. A, Mgr. Miroslava Filipi)

Dnes jsme na naší škole přivítali paní lektorku, která přijela se zajímavým ekovýchovným programem pro 1. – 4.ročník s názvem Kam zpěváčkům na zimu, připravíme obživu. Přijela k nám ze záchranné stanice Pasíčka u Skutče. Hlavním posláním této stanice je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje.
Děti se seznamovaly se základními druhy pěvců, které můžeme spatřit na zahradách a v parcích, jak je správně přikrmovat a instalovat krmítka či budky. Další část byla věnována ukázce různých semínek a krmných směsí. Na závěr si vyrobily vlastního ptáčka z modelovací hmoty. Moc děkujeme za návštěvu.
Mgr. Martina Medunová

Dnes 9.1. 2023 se žáci sedmé a osmé třídy zúčastnili multimediálního pořadu Senegal v chrudimském divadle. Byl to moc pěkně připravený program s překrásnými obrazovými ukázkami. V tomto pořadu byly propojeny pěkným způsobem mezipředmětové vztahy. Potřebné informace o zemi byly podány přístupnou a velice zajímavou formou. Žáci zjistili díky pořadu, spousty nových zajímavostí o Senegalu např., že je zemí baobabů, etnické pestrosti, unikátní přírody, a především veselých tváří. Moc děkujeme za pěkný pořad a už se těšíme na příští rok na zajímavosti o Kambodži. Mgr. J. Felcmanová

V pondělí se žáci šesté a osmé třídy rozjeli s paní ředitelkou a panem zástupcem do Chrudimi na multimediální pořad Madagaskar. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o fauně, flóře, zvycích a kultuře Malgašů. Bylo to fajn a už se těšíme na příští rok na Senegal. 

Ve čtvrtek 13.1. 2022 nás na 1.stupni navštívili lektoři z pardubického Ekocentra Paleta. Pro 1.- 4.ročník byly připraveny dva zajímavé programy. Prvním bylo drátkování, kde se děti měly šanci dozvědět o starém, skoro zapomenutém řemesle, a vyrobily si drobný šperk ve tvaru stromečku. Druhý program byl neméně zajímavý – jak to vidí nevidomí – děti se na pár chvil vcítily do situace zrakově handicapovaných. Zkusily si několik běžných činností, které musí nevidomí každý den zvládat, včetně čtení Braillova písma. Dozvěděly se také o speciálních pomůckách a nacvičily si některé možnosti pomoci.     Mgr. Martina Medunová.

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského ulice 118, 
53 372 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Kelka František 
(zástupce ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
frantisek.kelka@zsmoravany.cz 

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male