naše logo

naše logo

menu

  úvodní stránka
  akce školy
  GDPR
  dokumenty
  informace pro rodiče
  kontakty
  napište nám
  organizace školy
  registr oznámení
  SRPŠ
  škola
  školní družina
  školní jídelna
  školská rada
  třídy
  autor stránek

školní časopis - MUF
školní družina
Ohlédnutí za prvním půlrokem ve školní družině
I my jsme si udělali malé Vánoce, uvařili jsme si vánoční čaj s občerstvením, uvařili jsme si i puding a povídali jsme si o vánočních zvycích a společně jsme si přečetli Vánoční příběh o Ježíškovi. Navzájem jsme si popřáli krásné Vánoce. 
Vánoční čas na nás dýchl i na výletě 13.12. v Třebechovicích pod Orebem.
Během roku jsme si také říkali o svatém Martinovi, oslavily Helloween a připomněli si 100 let od založení České republiky. Povídali jsem si o tom, jaká byla škola za první republiky a jak asi vypadalo vyučování v dávné době. A že to naši předci neměli vůbec jednoduché, protože neměli tolik technických vymožeností jako máme my dnes.
Snažíme se navštěvovat místní knihovnu, kde pro nás má paní knihovnice připravený malý program. Přiznáváme však, že množství kroužků nám tak trochu znemožňuje návštěvy vykonávat s větší pravidelností. Ale ze všeho nejraději jsme venku nebo v tělocvičně. Také rádi tvoříme na podzim z přírodnin nebo z jiných dostupných materiálů. Třeba teď si vyrábíme foukací fotbálek a těšíme se na turnaj. Co nás mrzí je, že některé děti naprosto odmítají naslouchat čtení nebo vyprávění a bohužel, rok od roku se jejich počet zvyšuje. 
V lednu se koná akce s GEOMAGEM, což je magnetická stavebnice a v únoru nás navštíví TyfloCentrum Pardubice, se zážitkovým seminářem, v březnu pojedeme na divadelní představení do Hrochova Týnce.

Předvánoční „dvojitý“ výlet
Vánoční čas nadešel, a proto jsme si připravily pro děti ve školní družině dvě tematické odpolední akce. Ve čtvrtek 13. prosince jsme vyjeli hned po obědě do Třebechovic pod Orebem, kde si děti prohlédly nádherné betlémy. Lidová tvořivost nás všechny potěšila. Krásné betlémy z perníku, skla, dřeva, keramiky i z těsta byly nádherné. Paní průvodkyně nám povídala o historii vzniku tohoto symbolu Vánoc. Děti si krátce pohrály s dřevěnými hračkami a pak nás paní zavedla na místo, které je chloubou města Třebechovic. Úchvatný dřevěný obrovský betlém s neskutečným množstvím postaviček, které se rozhýbaly, díky důmyslnému mechanismu. Děti v úžasu sledovaly jedinečnou podívanou. Po skončení exkurze, si děti nakoupily suvenýry a mohly jsme vyrazit na naši druhou výjezdní akci směr Krňovice. Po příjezdu do Krňovic, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna polovina si prošla s paní průvodkyní staré chalupy, ve kterých žili naši předkové před zhruba 200 lety. Svítilo se petrolejkou, topilo se jen v jedné místnosti, dodržovaly se krásné tradice. No děti jen valily oči! Bylo na co se dívat. Druhá skupina se usadila ve velké staré chalupě, kde plápolal v krbu mocný oheň a za pomoci druhé paní průvodkyně si děti vytvořily krásnou vánoční ozdobu, zvoneček. Samy si zvoneček obarvily a navrhly si, jak si ho vyzdobí. Moc se jim povedly a věříme, že zdobily vánoční stůl nebo stromeček. Pak se skupiny vyměnily. Vraceli jsme se k autobusu za tmy. Myslely jsme si, že naši žáčci budou po tak náročném dni umdlévat únavou. Ne, ne energie měly na rozdávání. Musíme přiznat, že my dospělí jsme vykazovali znatelné známky vyčerpání. Myslíme si ale, že se nám výlet za poznáním vydařil. Dětem se líbil. 

Vychovatelky Krausová Daniela, Chmelíková Táňa a paní asistentka Drápalová Anna


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Bakaláři

Ministerstvo
školství, mládeže
a tělovýchovy

Školský portál Pardubického kraje

EU peníze školám

dotkněte se inovací

akce SRPŠ