naše logo

naše logo

menu

  úvodní stránka
  akce školy
  GDPR
  dokumenty
  informace pro rodiče
  kontakty
  napište nám
  organizace školy
  registr oznámení
  SRPŠ
  škola
  školní družina
  školní jídelna
  školská rada
  třídy
  autor stránek

školní časopis - MUF
akce + fotogalerie - 2018/2019


Lyžařský kurz

Ve dnech 13. až 18. ledna se zúčastnili žáci druhého stupně lyžařského kurzu v Horní Malé Úpě. Odjížděli jsme v neděli v ranních hodinách a na místo dorazili kolem 10 hodiny. Když jsme dorazili na chatu, ubytovali jsme se, převlékli se do lyžařského a hurá na svah. Lyžařské podmínky byly takřka ideální, mnoho sněhu, upravené sjezdovky a teplota něco málo pod nulou. Později nám začalo foukat a vítr nás zlobil během celého pobytu. Někdy jsme museli upravit program, protože některé vleky kvůli větru nejezdily. 
Dny nám rychle ubíhaly. Začínali jsme snídaní v 8 hodin, před 9 hodinou jsme již vyráželi od chaty na sjezdovku, jezdili jsme na 400 metrů a 1000 metrů dlouhém vleku. Kolem 11.30 jsme se vraceli na chatu na oběd. Po poledním klidu jsme opět vyrazili na svah a vydrželi tam skoro do 16 hodin. Po návratu z odpoledního lyžování bylo osobní volno a v 18 hodin byla připravená teplá večeře. Večerní program začínal v 19 hodin. Po přednášce nebo školeních pana učitele nás čekal každý večer plný her. Společný program končil ve 20.30, někdy trval déle. 
Ve středu jsme rozhodli prolomit kletbu minulých let a vyrazili na velkou sjezdovku na Pomezní boudy. A povedlo se! Zvládli jsme to bez úrazu! Všichni jsme z toho měli upřímnou radost. Oběd jsme měli trošku posunutý, protože jsme se museli přepravovat skibusem. Odpoledne byla další povedená akce, námi všemi oblíbený biatlon. Trať jsme měli vytyčenou pod chatou, abychom dobře viděli na všechny biatlonisty. Stříleli jsme tenisovými míčky do lopaty, a kdo ji netrefil, musel absolvovat trestná kola. Byl to opravdu povedený závod. I ti, co stáli poprvé na běžkách, byli nadšení. Středa ale biatlonem nekončila. Lyžaři měli trošku volnější odpoledne, protože kolem 18 hodiny opět vyráželi na sjezdovku na noční lyžování. Zúčastnila se ho zatím historicky nejpočetnější skupina, která vydržela lyžovat až do samého konce.
Ve čtvrtek jsme měli domluvený slalom s časomírou na svahu. Večer jsme měli závěrečné vyhodnocení všech závodů a soutěží a poté samozřejmě diskotéku. 
Děkuji všem za krásný týden, který jsme si všichni užili, žáci i my dospělí. Na legraci, vtípky, pády, hry, dojemný čtvrteční večer, který nás dohnal až k slzám a také na mango (všichni účastníci význam tohoto slova znají a kéž by zůstalo u něj i nadále). Tak snad zase někdy příště na viděnou.

Mgr. Kristýna Zadrobílková
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Bakaláři

Ministerstvo
školství, mládeže
a tělovýchovy

Školský portál Pardubického kraje

EU peníze školám

dotkněte se inovací

akce SRPŠ