naše logo

naše logo

menu

  úvodní stránka
  akce školy
  GDPR
  dokumenty
  informace pro rodiče
  kontakty
  napište nám
  organizace školy
  registr oznámení
  SRPŠ
  škola
  školní družina
  školní jídelna
  školská rada
  třídy
  autor stránek

školní časopis - MUF
akce + fotogalerie - 2018/2019


Slabikář přinesl Mikuláš

5. prosinec je pro děti tajemné datum plné emocí. Těšení na mikulášskou nadílku kazí obava, jak to dopadne s čertovskou návštěvou. 
I u nás v první třídě od rána panovala sváteční nálada protkaná nejistými úsměvy. Učení tento den probíhalo netradičně. Hráli jsme tematické hry, plnili úkoly z adventního kalendáře, luštili rébusy, hráli si se slovy, kreslili, četli příběhy o tradicích, zpívali koledy, pouštěli si mikulášskou pohádku... 
A do toho náhle zaznělo řinčení řetězů a zvonění zvonců. Dveře se otevřely a do třídy pronikla banda rozdováděných čertů, za nimi následovala skupinka krásných andělů a vstoupil i Mikuláš. Ochranou pro bojácné děti byla moje dospělácká náruč. Děti recitovaly básničky a zpívaly písničky za sladkou odměnu, nezbedníci museli slíbit, že se polepší. Překvapení však ještě pokračovalo. Svatý Mikuláš se svými pomocníky nám nadělil i první opravdovou učebnici v první třídě – SLABIKÁŘ.
Poté Mikuláš se svou skupinou odešel navštívit i ostatní třídy. My jsme pokračovali v oslavě k příležitosti předání Slabikáře. K párty patří dort a šampaňské a to vše jsem připravila, když děti zvědavě listovaly novou knihou. A pak už jsme jen mlsali…
Svým prvňáčkům přeji, aby je písmenka netrápila a čtení jim dělalo jen radost!
Velice děkuji všem, kteří mi tuto akci pomohli zorganizovat. Speciální poděkování patří děvčatům ze školní kuchyně za vynikající dort.

Irena Milo tř.učitelka

 


 

úřední e-deska

úřední e-deska

Bakaláři

Ministerstvo
školství, mládeže
a tělovýchovy

Školský portál Pardubického kraje

EU peníze školám

dotkněte se inovací

akce SRPŠ