Mikulášská nadílka

Ve středu 5. prosince jsme připravili pro mladší spolužáky mikulášskou nadílku. Většina z nás si sehnala potřebné kostýmy, ráno jsme se ve škole převlékli, líčení dodalo na věrohodnosti. Mohli jsme vyrazit. Měli jsme mezi sebou krásné anděly, strašidelné čerty a jednoho hodného Mikuláše.
Prémiově jsme nejdřív zamířili do školky, která sousedí s budovou naší školy. Děti ve školce byly na naši návštěvu dobře připravené, a tak nám zazpívaly, a dokonce si pohrály i s čerty. Potom jsme se přešli na 1. stupeň naší školy.
V 1. třídě se nás některé děti zpočátku dost bály a hledaly ochranu u své paní učitelky. Několik dětí naši čerti dokonce dohnali k slzám. Situaci uklidnil Mikuláš, který všem prvňáčkům přinesl jako dárek zbrusu nový slabikář. Andělé dětem rozdali bonbóny a dobrou náladu ještě umocnilo dětské šampaňské a výborný dort. V dalších třídách pak všem zlobivým dětem čerti důkladně pohrozili a Mikuláš s hodnými anděly obdarovali děti sladkostmi.
Měli jsme dobrý pocit, že se akce vydařila. Udělali jsme něco pro malé děti, ale přitom jsme se i my dobře bavili.

Mikuláš, čerti a andělé z 9. třídy