naše logo

naše logo

menu

  úvodní stránka
  akce školy
  GDPR
  dokumenty
  informace pro rodiče
  kontakty
  napište nám
  organizace školy
  registr oznámení
  SRPŠ
  škola
  školní družina
  školní jídelna
  školská rada
  třídy
  autor stránek

školní časopis - MUF
akce + fotogalerie - 2018/2019


Vánoční dílny, jarmark a slavnostní rozsvěcení stromečku

Vánoce se blíží, nastal i čas, kdy Základní škola Moravany s Mateřskou školou Moravany, SRPDŠ a obcí uspořádaly slavnostní rozsvěcení stromečku. Při této příležitosti byly připraveny i vánoční dílny, jarmark a den otevřených dveří na 2. stupni základní školy. 
Jídelna na 1. stupni se proměnila v kavárničku. Žáci 2. stupně společně s kuchařkami přichystali slané i sladké pohoštění. Vedle kavárničky se nacházela dílnička ve školní družině, kde si děti mohly pod vedením paní vychovatelky vyzkoušet vyrábění ubrouskovou technikou. 
V prostoru malé tělocvičny 11 prodejců nabízelo adventní věnce, svícny, jmelí, svíčky, vánoční dekorace i drobné dárkové předměty. 
Učitelé 1. stupně připravili dílničky pro děti s různou vánoční tématikou: zdobení perníčků, výrobu svícnů a další. Pro veřejnost byla otevřena i budova druhého stupně, kde si žáci deváté třídy připravili pro příchozí komentovanou prohlídku. 
V 17.00 hodin jsme se všichni sešli u vánočního stromečku a společně jej rozsvítili. Po jeho rozsvícení proběhlo vystoupení žáků základní školy a mateřské školy pod vedením pana učitele Berana a paní ředitelky Ryktířové. Advent přivítaly také jejich básničky a koledy. Rázem jsme se ocitli ve vánoční atmosféře.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na této akci, a chtěla bych Vás pozvat na ples SRPDŠ, který se koná v pátek 25. ledna 2018. Přeji Vám všem krásný advent a dále klidné a pokojné svátky vánoční.

Mgr. J. Felcmanová, ř. š.
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Bakaláři

Ministerstvo
školství, mládeže
a tělovýchovy

Školský portál Pardubického kraje

EU peníze školám

dotkněte se inovací

akce SRPŠ