Vesmír – projekt 6.tř

Žáci 6. třídy pracovali během měsíců září a října na projektu Vesmír. Společně s paní ředitelkou a paní asistentkou Krausovou navštívili místní knihovnu, kde se jim maximálně věnovala paní Bakešová. Díky široké nabídce knih, časopisů a encyklopedií mohli žáci pracovat každý s vlastním časopisem, ve kterém se zaměřili především na planety Mléčné dráhy. Žáci v knihovně vyhledávali informace a je následně zpracovávali. V následujících vyučovacích hodinách vyplňovali v hodinách zeměpisu a matematiky pracovní listy, tvořili také své vlastní pracovní listy s rébusy, křížovkami, osmisměrkami, přesmyčkami a hádankami. V hodině českého jazyka psali článek, jenž tematicky s vesmírem souvisel, ve výtvarné výchově vytvořili návrh přední strany své „encyklopedie“. Veškerou svou práci pak svázali a vytvořili vlastní knihu o vesmíru. Na závěr projektu jsme společně navštívili Planetárium v Hradci Králové. Projekt hodnotím jako zdařilý a děti chválím.

Mgr. Felcmanová Jana, ř. š