Florbalový podzimní týden

Ve 46.týdnu tohoto roku (12.11.-16.11.) se konaly turnaje ve florbalu různých kategorií. Všechny akce byly ve sportovní hale v Holicích.
V pondělí se utkali žáci 3.-5.tříd v okresním kole poháru Čeps cup. Sešlo se 6 týmů a tak naši kluci postupně odehráli pět zápasů. Zde jsou výkony našeho snažení : Dašice - Moravany 8:0 , Horní Jelení – Moravany 6:1 , Ostřetín – Moravany 2:8 , Komenského Holice – Moravany 4:7 a Dolní Ředice – Moravany 5:1. Z výsledků vyplývá, že v konečném hodnocení obsadili naši borci 4. místo.
V úterý byl na programu turnaj chlapců 8.-9.tříd. Ten se pro nás stal nejobtížnějším, neboť do Holic odcestovalo jen 6 reprezentantů a tak jsme neměli nikoho na střídání. Tento fakt nemile ovlivnil celý turnaj. Postupně naši hoši odehráli 3 utkání : Komenského Holice – Moravany 4:2 , Holubova – Moravany 1:1 a Moravany – gym.Holice 2:2. V posledním utkání s „gymplem“ jsme vedli po 1. Polovině utkání 2:0 a až v poslední minutě náš soupeř vyrovnal. V tu dobu již všichni naši hráči únavou, jak se říká „jeli na dluh“. V konečném pořadí skončili na 3.místě. Musím zde vyzdvihnout bojovnost a nasazení všech našich borců, kterými byli : Jakub Fliger, Daniel Matěna, Luboš Macháček, Adam Bidlo a Adam Hájek. Díky všem za vzornou reprezentaci a srdce, které jste do hry dali.
Ve středu svůj turnaj měly dívky 8.-9.tříd. Tentokrát se sešlo 5 týmů.Hrálo se systémem „každý s každým“, tedy všichni v jedné tabulce. Naše děvčata postupně zdolala : Komenského Holice 2:0, Holubova Holice 1:0, Spořilov Pce 2:0 a jen s Dolní Rovní remizovala 0:0. To byl náš první zápas a jak holky říkaly:“ To sme eště nebyly zahřátý“. Tak jen chceme doufat, že v dalším kole, které se koná v Pardubicích 6.12. se „zahřejí“ již před prvním utkání. Hodně štěstí a bojovného ducha.

Fr.Mottl