historie školy
akce + fotogalerie
digitální uč. materiály

síň slávy

Malý človíček s velikánským srdcem

Velkou pochvalu a obdiv si zaslouží žákyně 1.třídy Ella Kňavová. S obsahem své dětské kasičky, do které postupně ukládala uspořené penízky, nespěchala Ella do hračkárny či cukrárny, ale snažila se změnit svět k lepšímu, zmenšit utrpení dětí, jejichž stát sužuje válka, epidemie nebo přírodní katastrofa, a proto se jim nedostává kvalitní zdravotnické pomoci. Své finance věnovala humanitární organizaci LÉKAŘI BEZ HRANIC, která poskytuje odbornou pomoc lidem ve více než 70 zemích světa.
Milá Elli, kéž by na naší planetě žilo více "Ellinek" a každý člověk měl Tvé vzácné vlastnosti - soucit, nesobeckost a laskavost.
Mnoho úspěchů a radosti ze svých ušlechtilých skutků Ti přeje Tvá třídní učitelka Mgr. Kateřina Vokounová a celý kolektiv učitelů a zaměstnanců naší školy. Jsme na Tebe pyšní.

Dne 16. října 2014 se konal již 32. ročník Memoriálu Jaroslava Brože ve skoku dalekém, jehož pořadatelem je tradičně Masarykova základní škola v Dolní Rovni. Naše škola vyslala jedinou závodnici a ta nezklamala. Petra Kaplanová, žákyně 9. ročníku vybojovala skokem dlouhým 419 cm nejenom první místo v kategorii starších žáků a žákyň, ale zároveň se  tímto výkonem stala nejlepším neregistrovaným skokanem do dálky ve své kategorii. za vzornou sportovní reprezentaci školy patří Petře poděkování nejen učitele tělesné výchovy, ale i poděkování ředitelství školy.   Petro, děkujeme a gratulujeme k tvému výkonu.
                                                                                                 Mgr. Ladislav Januš, ředitel školy

zleva : Tereza Křížová (3.tř.), Veronika Hynková (3.tř.), Anna Marie Vondráková (2.tř.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

SDH Slepotice v roce 2011 se svými mladými hasiči opět bojoval v Lize mladých hasičů okresu Pardubice. Tato liga se skládá z 10 závodů a na každém závodě se získávají body za umístění. Kdo má na konci v součtu nejméně bodů tak vítězí.
SDH Slepotice v letošní sezóně postavilo jedno družstvo mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Družstvo mladších žáků bylo složené z – Marka Felcmana, Vojty Felcmana, Jardy Smetany, Martina Smetany, Adama Chmelíka, Matese Chmelíka, Petry Kaplanové, Marka Pištory, Dana Teplého, Jana Ročka, Šimona Šrámka, Šimona Kakrdy, Adélka Bidlová. Toto družstvo vyhrálo téměř všechny závody včetně okresního kola hry „Plamen“ a stalo se i celkovým vítězem Ligy mladých hasičů pro rok 2011.
Starší žáci ve složení Simona Jedličková, Tereza Jedličková, Pavel Kaplan, Pavel Voldán a z jiných škol Marek Shejbal, Martin Zelinka a Michal Turek v obrovské konkurenci okresních družstev obsadilo v lize taky první místo.

Vítěz závodů ve sjezdu, slalomu i obřím slalomu - Jan Hlaváček - žák 2. ročníku

Pavla Bořková 4.tř. - vítězka mezinárodní výtvarné soutěže ve Vídni