historie školy
digitální uč. materiály

akce + fotogalerie - 2016/2017

Návštěva Prahy

V úterý 13.6. vyrazila 4.třída na školní výlet do Prahy. Odjížděli jsme před 7 hodinou z vlakového nádraží v Moravanech a s přestupem v Pardubicích jsme dorazili před 9 hodinou na Hlavní nádraží v Praze. Po prvotním šoku z velkoměsta (na nádraží probíhá rekonstrukce a byl tam opravdu velký hluk) jsme šli na Václavské náměstí. Prohlédli jsme si Národní muzeum (opět rekonstrukce), prošli kolem sochy svatého Václava na Staroměstské náměstí. Podívali jsme se Staroměstský orloj a namířili si to k Národnímu divadlu. Přes nábřeží jsme došli ke Karlovu mostu, prošli Mosteckou a Malostranskou branou, prohlédli si sochy, místní umělce a atrakce, hledali Bruncvíka a zavzpomínali na chobotničky při pohledu na Čertovku. Přes Kampu jsme prošli okolo „babies“ na Petřín. Vyjeli jsme lanovkou, prohlédli si rozárium, Petřínskou rozhlednu a poobědvali na vyhlídkové cestě. Kolem Strahovského kláštera jsme došli na Loretánské náměstí, kde už nám do kroků vyzváněla zvonkohra z Lorety. Na Hradčanském náměstí na nás čekala opravdu dlouhá fronta návštěvníků, neboť kvůli zpřísněným bezpečnostním opatřením jsme všichni museli projít prohlídkou a detektorem. Žáci využili čekání na focení se s hradní stráží. Při přechodu na druhé nádvoří Pražského hradu děti téměř oněměly úžasem při pohledu na průčelí katedrály sv. Víta. Prošli jsme všechna nádvoří a kolem Zlaté uličky jsme si to vykračovali po Starých zámeckých schodech. Pak už nás čekala „jen“ cesta metrem, pro někoho to byl opravdu silný zážitek a těch eskalátorů! Na Hlavním nádraží jsme se odměnili nějakou sladkostí či nanukem a spěchali na vlak, který nás dovezl do Moravan v 17 hodin. Pevně doufám, že výlet se nelíbil jen nám dospělým, ale i všem zúčastněným a kdykoliv uvidí nějakou pražskou památku, vzpomenou si a budou si moci říct, tam jsme byli.
Chtěla bych moc poděkovat mé asistentce Daniele Krausové a paní Hedvice Netolické za pomoc při organizaci výletu. Děkuji.

Za 4.třídu Mgr. Kristýna Zadrobílková

nové fotografie