historie školy
digitální uč. materiály

akce + fotogalerie - 2016/2017

Olympiáda základních škol Holicka 29.5. – 2.6.2017

Krátké zpravodajství z jednotlivých olympijských dnů:

Turnaj v kopané
dopadl dle našich předpokladů – zastupovalo nás historicky „nejmladší“ mužstvo ( prostě chybí nám chlapci ). Přesto jsme po dobrém výkonu pošilhávali po semifinále, ale zázrak se nakonec nekonal. V posledním utkání přehráli naši kluci mužstvo ZŠ Dolní Roveň a skončila zaslouženě na 5. místě.

Od dívek se ve volejbale očekával cinkot medaile – ani tady to však nevyšlo. Bohužel se dostavily velmi hrubé chyby ve hře našich reprezentantek, a tak nakonec skončily opět před družstvem Rovně na nepopulárním 4. místě.

Úterý
V tenise se prosadil Jan Roček a získal pro nás bronzovou medaili za celkové 3. místo. Hned za ním skončil náš i benjamínek Adam Bidlo.

Dařilo se dívkám při turnaji v basketbalu. Ve skupině naše děvčata porazila holickou Holubovku a s Komendou prohrála stejně jako loni. Postup ze druhého místa přivedl naše děvčata ke střetu s družstvem ZŠ Býšť, které bylo předem papírově označováno za vítěze turnaje. Ale … naše dívky se vybičovaly k neobyčejnému, ba až fantastickému výkonu a rázem byly ve finále. Zde byla soupeřem opět ZŠ Komenského neboli Komenda. Pokyn z úst F.Mottla zněl jasně „ Hrejte jako proti Býšti a vítězství je vaše.“ Nastal neuvěřitelný boj, o němž náš tělocvikář později prohlásil, že takovéhle nasazení, urputnost a touhu po vítězství doposud na naší škole nezažil. A holky to dokázaly a v turnaji obsadily první místo vyšperkované zlatými medailemi. Za svou bojovnost a předvedený výkon si je opravdu zasloužily.

Středa
Basketbal chlapců se odvíjel poněkud jinak, než tomu bylo u děvčat. Vzhledem k tomu, že každé jiné školní družstvo má ve svých řadách chlapce, kteří hrají závodně basketbal, měli to naši „amatéři“ proti zbývajícím „profíkům“ dost těžké. Zde plně platilo: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ Chlapcům patří dík za snahu, kterou během zápasů prokázali.

Čtvrtek
Byl rozehrán turnaj ve stolním tenise, do něhož se zapojili jak dívky, tak i chlapci naší školy. Všichni si vedli se střídavými úspěchy. Ve svých výkonech obstáli, ale na medailové pozice tentokrát nedosáhl nikdo z nich.

Naopak atletika byla ve znamení úspěchů a tak téměř všichni, kteří se do plnění atletických disciplín přihlásili, se probojovali do pátečních finálových soubojů ve sprintu na 60 metrů, ve skoku dalekém, vrhu koulí, v běhu na 800 a 1000 metrů a ve štafetě 4x 200 metrů.

Pátek
Tento den byl ve znamení velkého očekávání. Otázka zněla : „Kolik získáme medailí a jaké budou kvality ?“. A předesíláme, že jsme byli opět po mnoha letech v královně sportů – lehké atletice – docela úspěšní. Ve skoku do dálky obsadila třetí místo Eliška Laksarová, v běhu na 800 metrů obsadila Veronika Hynková 1. místo a stříbrnou medaili přidala Nikola Hradílková. Tím naše žeň neskončila. Štafeta dívek ve složení Eiška Laksarová, Nikola Hradílková, Andrea Chybová a Veronika Hynková vybojovala stříbrnou medaili za krásné druhé místo. Mezi chlapci atlety zazářil Jan Roček, který vybojoval na trati 1000 metrů druhé místo oceněné stříbrnou medailí. Bohužel podaný výkon na dlouhé trati připravil našeho borce o síly a tak ve sprintu na 60 metrů bohužel už medaile pro nás necinkla. Smolný den si zažila i Žaneta Kleinerová, která postupovala do finálových vrhů koulí jako druhá, ale nakonec zůstala na bramborové pozici – 4. v pořadí.
Nejúspěšnější reprezentantkou naší školy se letos stala žákyně 8. ročníku Veronika Hynková se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile.
Všem našim sportovcům patří za jejich reprezentaci ve všech druzích sportů realizovaných při Olympiádě Holicka velké poděkování nejen tělocvikáře, ale i ředitelství naší školy.

Děkujeme. F.Mottl a L.Januš

N.Hradílková V. Hynková